Takip Edin

Ben Kimim
Şerife Açıkgöz


3 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da Dünya’ya geldi. Küçüklüğünden beri teknolojiye olan ilgisini ve tutkusunu Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olarak profesyonel hale getirdi.

C# .net, ve Android yazılımlarına karşı çok özel bir ilgisi olan Şerife Açıkgöz, Wissen Akademie’den Android Uygulama ve Geliştirme Üstün Başarı ve Android Yetkinlik Sertifikası alarak bu alandaki ilgisini de profesyonel düzeye taşıdıktan sonra, yine Wissen Akademie’den IOS Uygulama ve Geliştirme eğitimi alarak mobil uygulamalar konusunda uzman hale geldi. Bir bilişimcinin mutlaka sahip olması gereken yeniliklere açık kişiliği ile kendisini geliştirme konusunda sürekli çalışan Şerife Açıkgöz, sürekli olarak eğitimlerine devam etmektedir.

Mezun olduktan sonra çeşitli şirketlerde bilgi işlem birimlerinde çalışan Şerife Açıkgöz, tüm bilgi ve tecrübelerini daha kaliteli bir şekilde sunmak ve daha iyi hizmet için 2015 yılında Teknocom Bilişim Yazılım ve Danışmanlık şahıs şirketini, 2016 yılında farklı projeler geliştirmek için Vegatech Bilişim Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti. kurmuştur.

Bilişim etkinliklerine katılmayı ve gezmeyi oldukça seven Şerife Açıkgöz aynı zamanda haftanın belli günleri düzenli bir şekilde gönüllü olarak Tema Vakfı’nda bilişim faaliyetleri yürütmektedir. Greenpeace ve Unicef’in destekçisi olan Şerife Açıkgöz canlı ve doğa sevgisini bu şekilde hayata geçirmektedir.